Mean Well RSP-150-13.5
AC to DC Switching Enclosed Power Supply with PFC Function 13.5 Volts 11.5 Amps 155.25 Watts
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页2 年前
Farnell
Electro Sonic
Component Distributors Inc.
3 个月趋势:
-26.15%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2018-12-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Mean WellSP-100-7.5
Mean Well SP-100-7.5 const. voltage power supply, Uout 7.5V, Iout 0-13.5A, 100W, PFC, RoHS
Mean WellSE-350-24
351W Regulated Power Supply 24 Volts 14.6 Amps Switch Selectable AC Input
Mean WellSE-350-48
POWER SUPPLY, AC-DC,48V,7.3A,100-132/180-264V IN, ENCLOSED, PNL MNT, SE-350 SERIES
描述
Switching Power Supplies 151.2W 13.5V 11.2A Power Supply w/PFC
Power Supply; module; 151.2W; 13.5V; 11.2A; 85-264VAC; 120-370VDC
13.5Vdc /11.2A, 13.5Volts Power Supply Low Profile, PFC 13.5Volts 11.2A, 150 Watts
AC-DC Power Factor Correction Module, 1 Output, 151.2W, Hybrid
POWER SUPPLY, AC-DC,13.5V,11.2A,100-264V IN, ENCLOSED, PNL MNT, PFC, RSP-150 SERIES
RSP-150-13.5 MEAN WELL AC-DC 13.5 Volt 11.2 Amp 151 Watt Power Supply +More!
151W 1 85V(AC),120V(DC) 264V(AC),370V(DC) 0.5% 11.2A 13.5V 199mm*99mm*30mm
RSP-150 Series 151.2 W 85/264v Input 13.5 V Output AC-DC Power Supply
AC/DC 150W 13.5V Single Output Power Supply, Enclosed
AC/DC Power Supply Single-OUT 13.5V 11.2A 151.2W 9-Pin
AC/DC Enclosed Power Supply (PSU), Industrial, ITE & Medical, Adjustable, Fixed, 1 Output, 151.2 W, 13.5 VDC, 11.2 A
AC-DC Enclosed - PFC & Parallel Series
Power Supply, Ac-Dc, 13.5V, 11.2A; Power Supply Applications:Ite; No. Of Outputs:1Outputs; Output Power Max:151.2W; Output Voltage - Output 1:13.5V; Output Current - Output 1:11.2A; Output Voltage - Output 2:- Rohs Compliant: Yes |Mean Well RSP-150-13.5
Outputs = 1 / Output Voltage 1 V = 13.5 / Output Voltage Nominal 1 V = 13.5 / Output Current 1 A = 11.2 / Output Type = Adjustable / Rated Power W = 151.2 / Input Voltage Min. V = 85 / Input Voltage Nominal = 100 ... 240 VAC / Input Voltage Max. V = 264 / Housing Type = Metal / Termination Type = Screw Terminal / Efficiency % = 87.5 / MTBF h = 2253900 / Ripple & Noise (V) mV = 100 / Operating Temperature Min. °C = -30 / Operating Temperature Max. °C = 70 / Length mm = 199 / Width mm = 99 / Height mm = 30 / Warranty = 3 Years