Mean Well RSD-100D-5
DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 100W, Hybrid
Production
数据表和文档
Newark
Datasheet7 页3 年前
Farnell
Component Distributors Inc.
Electro Sonic
Telerex Europe
库存历史记录
3 个月趋势:
-26.83%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2019-01-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
57.6-154VDC O/P +5V20A, DC/DC Converter EN50155 Railway Standard, 100 Watts
57.6-144VDC O/P +5V20A; D/D Enclosed; DC/DC; Enclosed Type
RSD-100D-5 MEAN WELL DC-DC 67.2~143V Input, 5V/20A output + More!
Module DC-DC 110VIN 1-OUT 5V 20A 100W 5-Pin
DC to DC Converter, 67.2-143V DC to 5V DC, 100VA, 0 Hz
Isolated Chassis Mount DC/DC Converter, Railway, 2:1, 100 W, 1 Output, Fixed, 5 V, 20 A, Regulated, Enclosed
DC/DC-Conv 67,2-143V:5V 20A 100W
DC-DC CONVERTER, 100W RAILWAY DC-DC, 57.6-144V +5V20A
100 Watt Regulated DC-DC Converter, RSD-100D-5,
DC/DC 100W 5V Railway Enclosed
Converter DC/DC; 100W; 5V; 20A; 67.2-143VDC
Isolated DC/DC Converters - Chassis Mount
100W 1 67.2V 143V 1% 5V 161mm*68mm*36mm
DC-DC CONVERTER, 5V, 20A; Power Supply Applications:ITE & Railway; DC / DC Converter Type:Enclosed; Input Ratio:2:1; Output Power Max:100W; No. of Outputs:1 Output; Output Voltage - Output 1:5V; Output Current - Output 1:20A RoHS Compliant: Yes