Mean Well RPTG-160A
Power supply; module; medical; 145W; 5V/14A; 12V/5.5A; -5A/1A; 90-264VAC; 127-370VDC
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet7 页3 年前
Farnell
Electro Sonic
TME
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-50.00%
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Mean WellRPT-160B
Power supply; module; medical; 146W; 5V/14A; 12V/5A; -12A/1A; 90-264VAC; 127-370VDC
Mean WellRPT-160A
Mean WellRPTG-160B
Power Supply Module, 90 to 264V AC, 5/12/-12V DC, 160W, 14/5/1A, PCB
描述
O/P +5V14A 12V5.5A -5V1A; Medical PCB; AC/DC; Open PCB; Open Frame
AC/DC Power Supply Triple-OUT 5V/12V/-5V 9A/3.8A/0.6A 98.6W Medical 16-Pin
AC-DC Regulated Power Supply Module
AC/DC Open Frame Power Supply, Medical, Adjustable, Fixed, 3 Outputs, 98.6 W, 5 V, 9 A, 12 V, 3.8 A, -5 V, 600 mA
AC/DC CONVERTER 5V 12V -5V 96W
Power Supply, Ac-Dc, 5V/12V, 9A/3.8A; Power Supply Applications:Medical; No. Of Outputs:3 Output; Power Rating (Forced Cooling):145W @ 20.5Cfm; Power Rating (Convection Cooling):98.6W; Input Voltage Vac:90V Ac To 264V Ac Rohs Compliant: Yes |Mean Well RPTG-160A
Outputs = 3 / Output Voltage 1 V = 5 / Output Voltage Nominal 1 V = 5 / Output Current 1 A = 14 / Output Voltage 2 V = 12 / Output Voltage Nominal 2 V = 12 / Output Current 2 A = 5.5 / Output Voltage 3 V = -5 / Output Voltage Nominal 3 V = -5 / Output Current 3 A = 1 / Output Type = Adjustable / Rated Power W = 145 / Input Voltage Min. V = 90 / Input Voltage Nominal = 100 ... 240 VAC / Input Voltage Nominal = 120 ... 370 VDC / Input Voltage Max. V = 264 / Efficiency % = 84 / MTBF h = 191400 / Termination Type = Pin Connector / Ripple & Noise (V) mV = 80 / Operating Temperature Min. °C = -20 / Operating Temperature Max. °C = 70 / Length mm = 127 / Width mm = 76.2 / Height mm = 34.6 / Warranty = 3 Years