Mean Well PCD-25-1400A
AC/DC LED Driver, 25.2 W, 18 VDC, 1.4 A, Constant Current, 90 VAC to 135 VAC, PCD-25 Series
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页3 年前
Mean Well
JRH Electronics
Electro Sonic
Component Distributors Inc.
库存历史记录
3 个月趋势:
-3.72%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2020-12-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
TDK-LambdaLS25-15
AC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 25.5W, Hybrid
TDK-LambdaLS25-24
AC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 26.4W, Hybrid
Power Supply; AC-DC; 12V; 2.1A; 86-264V In; Enclosed; Panel Mount; PFC; 25W; LS Series
描述
LED Driver|Constant Current/Constant Voltage|24 Volt|3.75 Amp|Class 2|IP 67|90 Watt
AC-DC Power Factor Correction Module, 1 Output, 25.2W, Hybrid
I/P 90~135Vac O/P +12~18V1400mA; Led power; AC/DC; Enclosed Type
I/P 90~135Vac O/P +12~18V 1400mA, LED Driver, 1400mA Dimmable with TRIAC Dimmer
Power Supply;AC-DC;18V@1.4A;90-135V In;LED Driver;Constant Current;PCD Series
100 - 120Vac, 25.2W, 1400mA, 12-18V, [TRIAC, Tra...], IP30 LED Driver
25 Watt, Single Output, PCD-25-1400A from Mean Well
AC/DC 25.2W 18V PFC IP30 Dimmable Enclosed
25W 1 90V(AC) 135V(AC) 1.4A , 84mm*57mm*29.5mm
AC/DC LED Power Supply 25.2W Single 4-Pin
LED Power Supply (plastic case/PFC)
LED DRIVER CC AC/DC 12-18V 1.4A