Mean Well NSD10-48S12
9.96W Regulated Single Output DC-DC Converter 12 Volts @ 0.83 Amps 22-72VDC
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页3 年前
Electro Sonic
Component Distributors Inc.
TME
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-10.82%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2011-01-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Advanced EnergyLDO10C-005W05-VJ
Module DC-DC 1-OUT 0.59V to 5.1V 10A 50W 5-Pin
Recom PowerRW2-0505S/H3/B
2W DC/DC-Converter 'ECONOLINE' DIP16 Mini 3kV reg ; V. In: 4.5-9; V. Out: 05; mA. Out: 400
Recom PowerRW2-0505S/B
2W DC/DC-Converter 'ECONOLINE' DIP16 Mini 1kV reg ; V. In: 4.5-9; V. Out: 05; mA. Out: 400
Recom PowerRW2-2415S/H3/B
2W DC/DC-Converter 'ECONOLINE' DIP16 Mini 3kV reg ; V. In: 18-36; V. Out: 15; mA. Out: 134
2W DC/DC-Converter 'ECONOLINE' DIP16 Mini 3kV reg ; V. In: 18-36; V. Out: 05; mA. Out: 400
Murata Power SolutionsOKI-T/3-W32P-C
Module DC-DC 24VIN 1-OUT 0.7525V to 4.5V 3A 13.5W 5-Pin SMT T/R
描述
O/P +12V0.83A; D/D on board; DC/DC; Open PCB; Open Frame
Isolated Through Hole DC/DC Converter, Industrial & ITE, 4:1, 9.96 W, 1 Output, Fixed, 12 V, 830 mA, Regulated, Open Frame
Outputs = 1 / Output Voltage 1 V = 12 / Output Current 1 mA = 830 / Output Type = Fixed / Rated Power W = 10 / Input Voltage Min. V = 9.8 / Input Voltage Max. V = 36 / Mounting Type = Through Hole / Termination Type = PCB Pins / Efficiency % = 79 / Ripple & Noise (V) mV = 75 / Protection Type = Short Circuit Protection / Protection Type = Overload Protection / Protection Type = Over Voltage Protection / Insulation Voltage kV = 1 / MTBF h = 12058300 / Length mm = 51 / Width mm = 25 / Height mm = 10 / Warranty = 2 Years