Mean Well NSD10-12S3
O/P +3.3V2.5A; D/D on board; DC/DC; Open PCB; Open Frame
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页3 年前
JRH Electronics
Sager Power Systems
Electro Sonic
Component Distributors Inc.
库存历史记录
3 个月趋势:
-17.95%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Mean Well NSD10-12S3 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Module DC-DC 5VIN 1-OUT 0.7525V to 3.6V 3A 10.1W 5-Pin SIP
Advanced EnergyPTH03050WAZT
DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 15W, Hybrid
Murata Power SolutionsOKY-T/3-W5N-C
Module DC-DC 1-OUT 0.7525V to 3.63V 3A 9.9W 5-Pin SMD
Module DC-DC 24VIN 1-OUT 3.3V 0.6A 1.98W 6-Pin DIP
Recom PowerR1Z-3.33.3/P
Module DC-DC 3.3VIN 1-OUT 3.3V 0.303A 1W Medical 6-Pin SMD Module Tube
Recom PowerR1Z-123.3/P
1W DC/DC-Converter 'ECONOLINE' SMD 1kV reg; V. In: 12; V. Out: 3.3; mA. Out: 303
描述
10W Regulated Single Output DC-DC Converter 3.3 Volts @ 2.5 Amps 9.8-36VDC
DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 8.25W, Hybrid
Isolated DC/DC Converters - Through Hole 8.25W 12Vin 3.3V 2.5A Reg TH
NSD10-12S3 MEAN WELL DC-DC 9.8~36V Input, 3.3V/2.5A output + More!
Module DC-DC 12VIN 1-OUT 3V 2.5A 8.25W 6-Pin
3.3Vdc 2.5A DC/DC Converter On Board Type
DC/DC 8.25W 3.3V Regulated Enclosed
DC/DC-Conv 9,8-36V: +3,3V 2500mA
POWER SUPPLY;DC-DC; 10W DC-DC REGULATED, +3.3V2.5A
1 3.3V 36V 9.8V 50.8mm*25.4mm*10.5mm
Isolated Through Hole DC/DC Converter, Industrial & ITE, 4:1, 8.25 W, 1 Output, Fixed, 3.3 V, 2.5 A, Regulated, Open Frame