Mean Well NID60S24-12
48W; I/P: 20-53VDC; O/P: 12V @4.0A; D/D Module; DC/DC; Module Type
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet1 页11 年前
Component Distributors Inc.
Electro Sonic
TME
Jameco
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2014-12-02
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2020-03-31
LTD Date2020-09-27
相关零件
Murata Power SolutionsULS-12/5-D48N-C
DC DC CONVERTER 12V 60W / Isolated Module DC DC Converter 1 Output 12V 5A 36V - 75V Input
Murata Power SolutionsUWS-12/4.5-Q48NM-C
DC DC CONVERTER 12V 54W / Isolated Module DC DC Converter 1 Output 12V 4.5A 18V - 75V Input
Murata Power SolutionsUWS-12/4.5-Q48N-C
Module DC-DC 48VIN 1-OUT 12V 5A 60W 8-Pin 1/8-Brick
TDK-LambdaCC10-0512SF-E
DC-DC Converters, On-board type, Output: 9.6W, 12V, Isolated type, Option: DIP type
TDK-LambdaCC10-4812SF-E
DC-DC Converters, On-board type, Output: 12W, 12V, Isolated type, Option: DIP type
描述
DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 48W, Hybrid
48W Non-Isolated Single Output DC-DC Converter 12 Volts @ 4 Amps 20-53VDC
POWER SUPPLY;DC-DC; 60W NON-ISOLATED DC-DC REGULATED, 48W;IN:20-53V;12V @4.0A
The NID60S24-12 Industrial DC/DC Power Supply (48W) features 20~53 DC input range, 12V/4A output, On-Board package type, +More!