Mean Well LRS-100-3.3
66W 3.3V 20A Single Output High Efficiency Power Supply 1U Profile
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页3 年前
Master Electronics
Farnell
Sager Power Systems
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-6.08%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2017-12-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
Murata Power SolutionsOKL2-T/20-W5N-C
Module DC-DC 5VIN 1-OUT 0.6V to 3.63V 20A 72.6W 10-Pin LGA Module T/R
Murata Power SolutionsOKL-T/20-W5N-C
Non Isolated Board Mount DC/DC Converter, SMD Open Frame, 66 W, 600 mV, 3.63 V, 20 A, 2.4V, 5.5 V, Programmable
Murata Power SolutionsOKL-T/20-W5P-C
DC DC CONVERTER / Non-Isolated PoL Module DC DC Converter 1 Output 0.6 ~ 3.63V 20A 2.4V - 5.5V Input
DC-DC Converters, On-board type, Output: 66W, 0.7V, Non-Isolated type, Option: EPC/Negative
Mean WellRPS-75-3.3
RPS-75 Series 3.3 V 66 W Single Output AC to DC Medical Switching Power Supply
Mean WellRS-100-3.3
AC/DC Enclosed Power Supply (PSU), ITE, Adjustable, Fixed, 1 Output, 66 W, 3.3 VDC, 20 A
描述
LRS-100 Series 66 W Single Output 3.3 V Enclosed Switching Power Supply
Power Supply; module; 66W; 3.3V; 20A; 85-264VAC; 120-373VDC
AC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 66W, Hybrid
POWER SUPPLY, AC-DC,3.3V,20A100-264V IN, ENCLOSED, COMMERCIAL,66W, LRS SERIES
LRS-100-3.3 MEAN WELL AC-DC 3.3 Volt 20 Amp 66 Watt Power Supply +More!
PLC, 100-240 VAC supply, 24 x 24 VDC inputs, 16 x relay outputs 2 A, 2K steps program + 2K words data memory
Switching Power Supplies 66W 3.3V 20A Enclosed
AC/DC Enclosed Power Supply (PSU), Household, Industrial & ITE, Adjustable, Fixed, 1 Output, 66 W, 3.3 VDC, 20 A
Power Supply, 100V AC, 3.3V DC, 20A
Power Supply, Ac-Dc, 3.3V, 20A; Power Supply Applications:Ite & Household; No. Of Outputs:1Outputs; Output Power Max:66W; Output Voltage - Output 1:3.3V; Output Current - Output 1:20A; Output Voltage - Output 2:- Rohs Compliant: Yes |Mean Well LRS-100-3.3
Outputs = 1 / Output Voltage 1 V = 3.3 / Output Voltage Nominal 1 V = 3.3 / Output Current 1 A = 20 / Output Type = Adjustable / Rated Power W = 66 / Input Voltage Min. V = 120 / Input Voltage Max. V = 373 / Termination Type = Screw Terminal / Efficiency % = 84.5 / MTBF h = 3348900 / Ripple & Noise (V) mV = 100 / Operating Temperature Min. °C = -30 / Operating Temperature Max. °C = 70 / Length mm = 129 / Width mm = 97 / Height mm = 30 / Warranty = 3 Years