Mean Well HRP-450-24
Power Supply; module; 451.2W; 24V; 18.8A; 85-264VAC; 120-370VDC
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页3 年前
Electro Sonic
JRH Electronics
Sager Power Systems
SOS electronic
库存历史记录
3 个月趋势:
+15.17%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2017-07-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Mean WellSE-450-24
AC/DC Enclosed Power Supply (PSU), ITE, Adjustable, Fixed, 1 Output, 451.2 W, 24 VDC, 18.8 A
Mean WellRSP-500-24
AC to DC Switching Enclosed Power Supply Single Output with PFC Function 24V 21A 504W
Mean WellHRP-300-24
HRP-300 Series 336 W Single Output 24 V Encapsulated AC/DC with PFC Function
描述
AC-DC Power Factor Correction Module, 1 Output, 451.2W, Hybrid
POWER SUPPLY, AC-DC,24V,18.8A,85-264V IN, ENCLOSED, PNL MNT, PFC,451W, HRP-450 SERIES
451W 1 85V(AC),120V(DC) 264V(AC),370V(DC) 0.5% 18.8A 24V 218mm*105mm*41mm
Power Supply, Ac-Dc, 24V, 18.8A Rohs Compliant: Yes |Mean Well HRP-450-24
Enclosed AC DC Converters 1 Output 24V 85 264 VAC, 120 370 VDC Input
AC/DC 450W 24V Single Output Power Supply, Enclosed w/ Fan