Mean Well HRP-300-7.5
AC/DC Enclosed Power Supply (PSU), ITE, Adjustable, Fixed, 1 Output, 300 W, 7.5 VDC, 40 A
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页3 年前
Electro Sonic
Sager Power Systems
TME
Component Distributors Inc.
库存历史记录
3 个月趋势:
-12.50%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2018-12-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 11 months ago)
相关零件
Mean WellHRPG-200-7.5
AC/DC Enclosed Power Supply (PSU), ITE, Adjustable, Fixed, 1 Output, 200.3 W, 7.5 VDC, 26.7 A
Mean WellHRPG-150-7.5
AC/DC Enclosed Power Supply (PSU), ITE, Adjustable, Fixed, 1 Output, 150 W, 7.5 VDC, 20 A
Mean WellMSP-200-7.5
Power supply; module; medical; 200.3W; 7.5V; 26.7A; 85-264VAC; 120-370VDC
Murata Power SolutionsOKL-T/3-W12N-C
Module DC-DC 12VIN 1-OUT 0.591V to 5.5V 3A 15W 11-Pin ILGA T/R
Murata Power SolutionsOKL-T/6-W12P-C
Module DC-DC 1-OUT 0.591V to 5.5V 6A 30W 12-Pin LGA T/R
Murata Power SolutionsOKL-T/3-W12P-C
描述
AC-DC Power Factor Correction Module, 1 Output, 300W, Hybrid
Power supply; module; 300W; 7.5V; 40A; 85-264VAC; 120-370VDC
POWER SUPPLY, AC-DC,7.5V,40A,100-264V IN, ENCLOSED, PNL MNT, PFC,300W, HRP-300 SERIES
AC/DC 300W 7.5V Single Output Power Supply, Enclosed w/ Fan
Power Supply, Ac-Dc, 7.5V, 40A Rohs Compliant: Yes |Mean Well HRP-300-7.5
HRP-300-7.5 MEAN WELL AC-DC 7.5 Volt 40 Amp 300 Watt Power Supply +More!
Switching Power Supplies 300W 7.5V 40A W/ PFC Function Open Frame
1 85V(AC),120V(DC) 264V(AC),370V(DC) 7.5V 199mm*105mm*41mm
O/P +7.5V40A; G5; AC/DC; Enclosed Type
AC/DC Power Supply Single-OUT 7.5V 40A 300W 15-Pin
300W Single Output with PFC Function
POWER SUPPLY, AC-DC, 7.5V, 40A;
Outputs = 1 / Output Voltage 1 V = 7.5 / Output Voltage Nominal 1 V = 7.5 / Output Current 1 A = 40 / Output Type = Adjustable / Rated Power W = 300 / Input Voltage Min. V = 85 / Input Voltage Nominal = 110 ... 240 VAC / Input Voltage Nominal = 120 ... 370 VDC / Input Voltage Max. V = 264 / Insulation Voltage kV = 3 / Housing Type = Aluminium / Termination Type = Screw Terminal / Efficiency % = 86 / MTBF h = 1487100 / Ripple & Noise (V) mV = 100 / Operating Temperature Min. °C = -40 / Operating Temperature Max. °C = 70 / Length mm = 199 / Width mm = 105 / Height mm = 41 / Warranty = 5 Years