Mean Well HRP-150-7.5
AC/DC Enclosed Power Supply (PSU), ITE, Adjustable, Fixed, 1 Output, 150 W, 7.5 VDC, 20 A
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页3 年前
Electro Sonic
Sager Power Systems
Component Distributors Inc.
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
+7.04%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2020-10-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Mean WellHRPG-150-7.5
DC-DC Converters, On-board type, Output: 110W, 0.7V, Non-Isolated type, Option: EPC/Negative
Murata Power SolutionsOKL2-T/20-W12P2-C
Module DC-DC 12VIN 1-OUT 0.69V to 5.5V 20A 110W 10-Pin LGA Module
Murata Power SolutionsOKL2-T/20-W12N2-C
DC-DC Converters, On-board type, Output: 110W, 0.7V, Non-Isolated type, Option: LGA/Negative
Murata Power SolutionsOKX-T/16-D12N-C
Module DC-DC 12VIN 1-OUT 0.7525V to 5.5V 16A 80W 10-Pin SIP Module Tray
描述
Power Supply, Ac-Dc, 7.5V, 20A Rohs Compliant: Yes |Mean Well HRP-150-7.5
Power Supply; module; 150W; 7.5V; 20A; 85-264VAC; 120-370VDC
AC-DC Power Factor Correction Module, 1 Output, 150W, Hybrid
POWER SUPPLY, AC-DC,7.5V,20A,100-264VIN, ENCLOSED, PNL MNT, EMBEDDED,150W, HRP SERIE
Switching Power Supplies 150W 7.5V 20A W/PFC Function
AC/DC 150W 7.5V Single Output Power Supply, Enclosed
Switched-Mode Power Supply, Industrial, 150W, 7.5V, 20A
O/P +7.5V20A; G5; AC/DC; Enclosed Type
AC/DC Power Supply Single-OUT 7.5V 20A 150W 13-Pin