Mean Well HRP-100-7.5
AC/DC Enclosed Power Supply (PSU), ITE, Adjustable, Fixed, 1 Output, 101.3 W, 7.5 VDC, 13.5 A
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页3 年前
Mean Well
JRH Electronics
Sager Power Systems
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-61.38%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2018-01-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 11 months ago)
相关零件
Mean WellMSP-100-7.5
Power Supply; module; medical; 101.3W; 7.5V; 13.5A; 85-264VAC; 120-370VDC
Mean WellRSP-100-7.5
RSP-100 Series 85 ~ 264 VAC 120 ~ 370 VDC Input 7.5V Output 13.5A 101W AC/DC
Mean WellRSP-75-7.5
AC to DC Switching Power Supply Single Output with PFC Function 7.5 Volts 10 Amps 75 Watts
Murata Power SolutionsOKY2-T/16-D12P-C
Module DC-DC 12VIN 1-OUT 0.7525V to 5.5V 16A 80W 7-Pin T/R
Murata Power SolutionsOKX-T/16-D12N-C
Module DC-DC 12VIN 1-OUT 0.7525V to 5.5V 16A 80W 10-Pin SIP Module Tray
Murata Power SolutionsOKY2-T/16-D12N-C
描述
Power Supply; module; 101.3W; 7.5V; 13.5A; 85-264VAC; 120-370VDC
AC-DC Power Factor Correction Module, 1 Output, 101.3W, Hybrid
Switching Power Supplies 101.3W 7.5V 13.5A W/PFC Function
POWER SUPPLY, AC-DC,7.5V,13.5A,100-264V IN, ENCLOSED, PANEL MOUNT,101W, HRP SERIES
Power Supply, Ac-Dc, 7.5V, 13.5A Rohs Compliant: Yes |Mean Well HRP-100-7.5
HRP-100-7.5 MEAN WELL AC-DC 7.5 Volt 13.5 Amp 101 Watt Power Supply +More!
101W 1 85V(AC),120V(DC) 264V(AC),370V(DC) 1.5% 13.5A 7.5V 159mm*97mm*38mm
Switched-Mode Power Supply, Industrial, 101.03W, 7.5V, 13.5A
AC/DC 100W 7.5V Single Output Power Supply, Enclosed
Power Supply Switching Enclosed 101.25 Watt 7.5VDC@13.5A
O/P +7.5V13.5A; G5; AC/DC; Enclosed Type
AC/DC Power Supply Single-OUT 7.5V 13.5A 101.3W 9-Pin