Mean Well HBG-240-60B
AC-DC Power Factor Correction Module, 1 Output, 240W, Hybrid
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页2 年前
Electro Sonic
Sager Electronics
Jameco
Component Distributors Inc.
库存历史记录
3 个月趋势:
-20.38%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Mean Well HBG-240-60B 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
TraceParts
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2013-01-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
描述
Power supply; LED; dimming; 240W; 42-60V; 4A; 90-305VAC; 127-431VDC; IP67
60V 4A 240W Enclosed Switching LED Driver Power Supply with PFC Function Current Adjustable by Output Cable
HBG-240-60B MEAN WELL LED AC-DC 240 Watt 60V/4A with Dimming + More!
100 - 277Vac, 240W, 4000mA, 36-60V, [0-10V, PWM...], IP67 LED Driver
60Vdc 4.0A Dimmable LED Power Supply IP67, Circular Shape, PFC
LED POWER SUPPLIES 240W 60V 4A CC IP67 W/CABLE
SPS IP67 240W 60V/4A CV+CC Dimmable
LED Driver (CC) 240W 4000mA Linear (36-60Vdc) 90-305Vac PFC PWM, Resistance, 1-10V Dimming IP67 Round Metal Enclosure
AC/DC Power Supply Single-OUT 60V 4A 240W
LED DRIVER, CONSTANT CURRENT/VOLT, 240W;
LED DRVR CC/CV AC/DC 36-60V 4A