Mean Well HBG-160-60B
LED Power Supplies 156W 60V 2.6A IP67 CC adj by cable
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页2 年前
Electro Sonic
Newark
Component Distributors Inc.
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
+27.27%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Mean Well HBG-160-60B 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
TraceParts
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2013-01-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
描述
POWER SUPPLY, AC-DC,60V,2.6A,100-305V IN, SEALED, STUD, LED DRIVER, HBG-160 SERIES
Power supply; LED; dimming; 156W; 60V; 2.6A; 90-305VAC; 127-417VDC; IP67
HBG-160-60B MEAN WELL LED AC-DC 156 Watt 60V/2.6A with Dimming + More!
60V 2600mA 156W Enclosed Switching LED Driver Power Supply with PFC Function Current Adjustable by Output Cable
100 - 277Vac, 156W, 2650mA, 36-60V, [0-10V, PWM...], IP67 LED Driver
60Vdc 2.6A Dimmable LED Power Supply IP67, Circular Shape, PFC
SPS IP67 156W 60V/2,6A CV+CC dimmable
160W Constant Current Mode LED Driver O/P +60V2.6A
AC/DC Power Supply Single-OUT 60V 2.6A 156W
LED Driver (CC, CV) 155W 2600mA Linear (36-60Vdc) 90-305Vac PFC PWM, Resistance, 1-10V Dimming IP67 Round Metal Enclosure
156W 1 90V(AC) 305V(AC) 2.6A , 66.5mm
LED Driver 156W 2.6A 36 ... 60V IP67
LED DRVR CC/CV AC/DC 36-60V 2.6A
Led Driv, Constant Current/Volt, 156W; Power Supply Applications:-; Output Power Max:156W; Output Voltage Max:60V; Output Current:2.6A; Led Driver Mode:Constant Current, Constant Voltage; Input Voltage Min:90V; Input Voltage Max:305Vrohs Compliant: Yes |Mean Well HBG-160-60B