Mean Well GE18I18-P1J
AC/DC 18W 18V Level VI Single Output Wall Mount *AC PLUG SOLD SEPERATELY* see related products
Obsolete
数据表和文档
Farnell
Datasheet2 页10 年前
Master Electronics
Electro Sonic
Component Distributors Inc.
Jameco
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.93%
供应链
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
相关零件
Triad MagneticsWDU18-1000
POWER SUPPLY, AC-DC,18V,1A,120V IN, ENCLOSED, WALL PLUG, LINEAR,18W, WDU18 SERIES
Triad MagneticsWSU180-1000-R
POWER SUPPLY, AC-DC,18V,1A,90-264V IN, ENCLOSED, WALL PLUG,18W, WSU180 SERIES
Triad MagneticsWSU180-1000
POWER SUPPLY, AC-DC, DESKTOP, ADAPTER, 36W, 18V2A, 90-264V IN, VER36 SERIES
POWER SUPPLY, AC-DC, DESKTOP, ADAPTER, 36W, 18V2A, 90-264V IN, VEL36 SERIES
描述
POWER SUPPLY, AC-DC EXTERNAL WALL PLUG, 18V, 1A, 95-264V, 18W, GE SERIES
GE18I18-P1J MEAN WELL AC-DC 18 Volt 1 Amp 18 Watt Power Supply +More!
18V@1.00A; 2.1*5.5*11/5F/C+/18AWG; Adaptor; AC/DC; External Power
18Vdc Wall Plug-In Adaptor Interchangeable AC Plugs (AC Plugs Sold Separately)
Adapter, Ac-Dc, 18V, 1A; Power Supply Applications:Ite; No. Of Outputs:1 Output; Output Power Max:18W; Output Voltage - Output 1:18V; Output Current - Output 1:1A; Output Voltage - Output 2:-; Output Current - Output 2:- Rohs Compliant: Yes |Mean Well GE18I18-P1J
Outputs = 1 / Output Voltage V = 18 / Output Current A = 1 / Output Type = Fixed / Rated Power W = 18 / Input Voltage Min. V = 90 / Input Voltage Max. V = 264 / Input / Output Power Type = AC / DC / Output Connection Type = 2.1 x 5.5 mm Barrel Plug / Cable Length m = 1.5 / Efficiency % = 87 / Ripple & Noise (V) mV = 180 / Operating Temperature Min. °C = -10 / Operating Temperature Max. °C = 50 / Length mm = 81 / Width mm = 43 / Height mm = 41