Mean Well EPS-65-12-C
AC/DC Enclosed Power Supply (PSU), ITE, Adjustable, Fixed, 1 Output, 65.04 W, 12 VDC, 5.42 A
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页2 年前
Component Distributors Inc.
Master Electronics
Electro Sonic
Telerex Europe
库存历史记录
3 个月趋势:
-62.87%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2018-06-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Mean WellEPS-65-15
SCK communication module for acquiring up to 8 x SCK measuring modules, RS-485 Modbus/RTU output
Mean WellEPS-65-24-C
Switching Power Supplies 65.04W 24V 2.71A L-Bracket + Cover
Mean WellEPS-65-5
EPS-65 Series 55 W Single Output 5 V 11 A AC/DC Switching Power Supply
描述
Switching Power Supplies 65.04W 12V 5.42A L-Bracket + Cover
65 Watt 12V 5.42A 4x2 Inch Enclosed Switching Power Supply
AC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 65.04W, Hybrid
POWER SUPPLY, AC-DC,12V,5.42A,100-264VIN, ENCLOSED, PNL MNT, EMBEDDED,65W, EPS SERIES
Power Supply, Ac-Dc, 12V, 5.42A Rohs Compliant: Yes |Mean Well EPS-65-12-C
12Vdc 5.42A 12Vdc AC/DC Power Supply Optional: L-Bracket,Cover 12V 5.42A
EPS-65-12-C MEAN WELL AC-DC 12 Volt 5.42 Amp 65 Watt Power Supply +More!
65W 1 90V(AC),127V(DC) 264V(AC),370V(DC) 1% 5.42A 12V 103.4mm*62mm*37mm
AC/DC 65W 12V Single Output Power Supply, Enclosed
1 Output Embedded Switch Mode Power Supply, 65.04W, 12V, 5.42A
AC/DC CONVERTER 12V 65W / Enclosed AC DC Converters 1 Output 12V 90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC Input
Power supply; 65.04W; 12V; 5.42A; 85-264VAC; 120-370VDC