Mean Well CLG-150-20A
AC-DC Power Factor Correction Module, 1 Output, 150W, Hybrid
Obsolete
价格与库存
DistributorSKUMinPkg
RS (Formerly Allied Electronics)CLG-150-20A01Bulk
16h
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页6 年前
Mean Well
Electro Sonic
TME
Component Distributors Inc.
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Mean Well CLG-150-20A 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
TraceParts
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2019-09-09
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
描述
POWER SUPPLY, AC-DC,20V,7.5A,100-295V IN, SEALED, PFC, LED DRIVER, CLG-150 SERIES
O/P +20V7.5A; Led power; AC/DC; Enclosed Type
SPS Class2 IP65 150W 20V/7,5A CV+CC
LED Power Supplies 150W 20V 7.5A
LED DRVR Module 1-CH IP65 22V 7.5A
Mean Well CLG-150-20A Const. Voltage Power Supply with Const. Current Mode, Uout: 20V, Iout: 0-7.5A, 150W, PFC, IP65, RoHS
AC/DC LED Power Supply 150W Single 5-Pin
DIN Rail power supply|75 Watt|24 Volt
LED Driver (CC, CV) 150W 3.75-7.5A Linear (15-22Vdc) 90-295Vac PFC Non-Dimming (Internal Pot Adj (Vo & Io)) IP65 Metal Enclosure
LED DRVR CC/CV AC/DC 15-20V 7.5A