Mean Well CLG-150-12A
AC to DC LED Driver Enclosed Power Supply Single Output 12 Volt 11 Amp 132 Watt
Obsolete
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页6 年前
element14 APAC
Mean Well
Electro Sonic
Component Distributors Inc.
库存历史记录
3 个月趋势:
-67.82%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Mean Well CLG-150-12A 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
TraceParts
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
TDK-LambdaLS35-12
POWER SUPPLY, AC-DC,12V,3A,86-264V IN, ENCLOSED, PNL MNT, PFC, EMBEDDED,36W, LS SERIES
TDK-LambdaLS25-12
Power Supply; AC-DC; 12V; 2.1A; 86-264V In; Enclosed; Panel Mount; PFC; 25W; LS Series
AC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 25.5W, Hybrid
Switched-mode power supply [Omron] S8JXG05024CD Switched-mode power supply 4547648548694
描述
Mean Well CLG-150-12A Const. Voltage Power Supply with Const. Current Mode, Uout: 12V, Iout: 0-11.00A, 132W, PFC, IP65, RoHS
LED Driver (CC, CV) 130W 5.5-11A Linear (9-13Vdc) 90-295Vac PFC Non-Dimming (Internal Pot Adj (Vo & Io)) IP65 Metal Enclosure
The CLG-150-12A LED AC/DC Power Supply (150W) features 90~295 VAC input, 12V/11A Constant Voltage + Constant Current output, IP65 Metal Case, +More!
Led Driver, Ac-Dc, Cc, 12V, 132W; Power Supply Applications:-; Output Power Max:132W; Output Voltage Max:12V; Output Current:11A; Led Driver Mode:Constant Current; Input Voltage Min:90V; Input Voltage Max:265V; Depth:222.2Mm Rohs Compliant: Yes |Mean Well CLG-150-12A