Analog Devices MAX8511EXK26-T
Ultra-Low-Noise, High PSRR, Low-Dropout, 120mA Linear Regulators
EOL
价格与库存
数据表和文档
Augswan
Datasheet10 页14 年前
ShanghaiCT
iiiC
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
符号封装
下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 6 years ago)
相关零件
Analog DevicesMAX8510EXK28+T
Analog DevicesMAX8510EXK27+T
LDO Regulator Pos 2.7V 0.12A 5-Pin SC-70 T/R
Analog DevicesMAX8510EXK29+T
Texas InstrumentsLP5951MG-1.8/NOPB
150-mA, low-IQ, low-dropout voltage regulator with enable 5-SC70
Texas InstrumentsLP5951MG-1.3/NOPB
150-mA, low-IQ, low-dropout voltage regulator with enable 5-SC70 -40 to 125
Texas InstrumentsLP5951MG-1.5/NOPB
描述
2.6 V FIXED POSITIVE LDO REGULATOR 0.2 V DROPOUT PDSO5
LDO Regulator Pos 2.6V 120mA 5-Pin SC-70 T/R
MAX8511 Tape & Reel (TR) Surface Mount Over Current Over Temperature voltage regulator linear 135mV 2mm 120mA 247mW
FIXED POSITIVE SINGLE OUTPUT LDO REGULATOR; No. of Terminals: 5; Package Code: TSSOP; Terminal Form: GULL WING; Maximum Input Voltage Absolute: 7 V; Maximum Voltage Tolerance: 3 %;