Analog Devices MAX1928EUB18+
数据表和文档
_legacy Avnet
Datasheet12 页23 年前
ShanghaiCT
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
相关零件
Analog DevicesMAX1927REUB+T
MAX1927 Series 5.5 V 800 mA PWM Step-Down DC-DC Converter - uMAX-10
Analog DevicesMAX1760EUB+
MAX1760 Tube Matte Tin (Sn) Active DC to DC switching regulator .7V 3.05mm 1A Switch 444mW
Analog DevicesMAX1953EUB+
MAX1953 Buck Tube e3 DC to DC switching controller 4A 10A 950mum 4.73V
描述
Conv DC-DC Single Step Down 2V to 5.5V 12-Pin DSBGA T/R
SWITCHING REGULATOR, CURRENT-MOD
MAX1928 CAN ALSO OPERATE IN PFM MODE Tube Matte Tin (Sn) DC to DC switching regulator 3.6V 3mm 800mA 800kHz~1.2MHz
IC REG BCK 1.8V 0.8A SYNC 10UMAX