Lumex SSF-LXH100HGW
Dual Color LED, Red/green, Diffused Milky White, T-1 3/4, 5mm
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet1 页23 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-33.33%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Lumex SSF-LXH100HGW 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date1992-09-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
LED; RED;6MCD;1206;SMD;100MA;2V;635NM;160DEG;WHITE DIFFUSED;5V;65MW;-25DEGC
LED;RED;11MCD;0.061IN.DIA.;SMD;100MA;2V VF;635NM;140DEG;SMD;WHITE DIFFUSED;5V VR
LED RED DIFFUSED SMD / Red LED Indication - Discrete 2V 0603 (1608 Metric)
LED Uni-Color Green 2-Pin Chip 0805(2012Metric) T/R
597 Series Green 2 mm 130° Water Clear 5.2 mcd 2.1 V LED Surface Mount
LED Uni-Color Green 560nm 2-Pin Chip 0805(2012Metric) Strip
描述
Red/Green 5 mm 60° Diffused 6/20 mcd 2/2.2V Right Angle LED Fault Indicator T-1¾
INDICATOR, LED PCB THRU-HOLE BULB T-1 3/4 RED/GREEN WHITE DIFFUSED, MILKY ROUND
LED, PCB, RED / GREEN, 5MM; LED Colour:Red, Green; Height:6mm; Width:6mm; No. of LEDs:1; Forward Voltage / Colour:R 2V, G 2.2V; LED Mounting:Through Hole; Luminous Intensity / Colour:R 6mcd, G 20mcd; Viewing Angle:60°; Bulb Size:T-1 3/4 (5mm); SVHC:No SVHC (20-Jun-2013)