Littelfuse SMA6L12A
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 12Vr 600W 30.2A 5% UniDirectional
Production
价格与库存
数据表和文档
Farnell
Datasheet6 页7 年前
Datasheet6 页10 年前
element14 APAC
Future Electronics
Burklin Elektronik
库存历史记录
3 个月趋势:
-38.85%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Littelfuse SMA6L12A 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2011-11-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
BournsSMBJ12A
TVS Diode, Unidirectional, 12 V, 600 W, 13.3 Vbr-14.7 Vbr, 19.9 Vcl, DO-214AA
Diodes Inc.SMBJ12A-13-F
Protection Tvs Unidirectional Smb 600W 12.0V Rohs 3K Rohs Compliant: Yes
BournsSMBJ14A
Dio Tvs Vwm 14V 600W Unidir Smb Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SMBJ14A
BournsSMBJ13A
28A 600W 21.5V 14.4V Unidirectional 13V SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS
LittelfuseSMBJ14A
SMBJ Series 5 W 17.2 V Uni-Directional Surface Mount TVS Diode - SMB
LittelfuseP6SMB18A
P6SMB Series 15.3 V 600 W Surface Mount Uni-Directional TVS Diode - DO-214AA
描述
SMA6L Series 600 W 12 V Uni-Directional SMT Transient Voltage Suppressor Diode
TRANSIENT VOLTAGE SUPPRESSION DIODE Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 12V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon, DO-221AC
TVS DIODE, 12V, UNI, SMA; TVS Polarity:Unidirectional; Reverse Stand-Off Voltage Vrwm:12V; Breakdown Voltage Range:13.3V to 14.7V; Clamping Voltage Vc Max:19.9V; Peak Pulse Current Ippm:30.2A; No. of Pins:2; Power Dissipation Pd:600W; MSL:MSL 1 - Unlimited; SVHC:No SVHC (19-Dec-2012)