Littelfuse LFJ60060FBC
LFJ60060FBC - Littelfuse 600V 60A CLASS J LFJ FUSE BLOCK COVER AMP Size: 60, Voltage: 600VAC
Production
数据表和文档
JRH Electronics
Datasheet4 页12 年前
Electro Sonic
HQonline
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-10.88%
供应链
Introduction Date2013-11-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
描述
600V 60A Class J Lfj Fuse Block Cover/ Box Rohs Compliant: Yes |Littelfuse LFJ60060FBC
Open Fuse Block Cover, 31 to 60A Amp Range, 600V AC/DC Volt Rating
Cover 60A 600V Snap-In Quick Connect
600V 60A CLASS J LFJ FUSE BLOCK COVER
CONN TERM BLK FUSEBLOCK COVER BK
Littelfuse POWR-GARD Fuse Block Cover, Reusable, Series: LF Series, 60 A, 600 V AC, For Use With: LFJ60060 Series Class J Fuse Block, 4.758 in Length, 1.38 in Width, Thermoplastic, Black