Littelfuse 600R160F
PTC Resettable Fuse 0.16A(hold) 0.32A(trip) 60VDC/600VAC 3A 1W 10s 4Ohm Radial 16 X 6 X 12.6mm Bulk
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet6 页11 年前
Farnell
Future Electronics
Fuses Unlimited
DigiKey
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date2006-06-05
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
LTB Date2020-12-31
LTD Date2021-01-31
相关零件
TE ConnectivityTRF600-160
PTC Resettable Fuse 0.16A(hold) 0.32A(trip) 250VDC 2.2W 18s 4Ohm Radial 16 X 6 X 10mm Bulk
Littelfuse600R160UR
PTC Resettable Fuse 0.16A(hold) 0.32A(trip) 60VDC/600VAC 3A 1W 10s 4Ohm Radial 16 X 6 X 12.6mm Ammo
TE ConnectivityTRF600-160-2
TRF600 Series 250 V 0.16 A Ihold Through Hole Radial PolySwitch Resettable Fuse
LittelfuseRF0074-000
PTC Resettable Fuse 0.16A(hold) 0.32A(trip) 250VDC 3A 1.7W 18s 4Ohm Radial 16 X 6 X 10mm T/R
LittelfuseRF0071-000
PTC Resettable Fuse 0.16A(hold) 0.32A(trip) 250VDC 3A 1.7W 18s 4Ohm Radial 16 X 6 X 10mm Bag
PTC Resettable Fuse 0.16A(hold) 0.32A(trip) 250VDC 3A 1W 7s 4Ohm Radial 16 X 6 X 12.6mm Bulk
描述
600R Series - 600V POLYFUSE® Lead-Free Radial Leaded Resettable PPTC for Telecom Protection
Littelfuse SCT
PTC Resettable Fuse, 4ohm, Through Hole Mount
Ptc 60V/600V Polyfuse Telecom .160A/Bulk |Littelfuse 600R160F
Resettable Fuses - PPTC 60V/600V .160A TELECOM
PTC RESET FUSE 60V 160MA RADIAL
PTC 60V/600V POLYFUSE TELECOM .160APPTC
PTC - RADIAL TEL 60V/600V .16A
POLYFUSE, PTC 60/600V TELECOM, 160MA
POLYFUSE, PTC 60/600V TELECOM, 160MA; Holding Current:160mA; Tripping Current:0.32A; Carrying Current Max:3A; Initial Resistance Max:18ohm; Operating Voltage:60V; Series:600R; PTC Fuse Case:Radial Leaded; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); External Depth:6mm; External Length / Height:12.6mm; Holding Current Max Ih:0.16A; Initial Resistance Min:4ohm; Lead Spacing:5.1mm; Thermistor Type:PTC