Littelfuse 0JTD17.5TXID
Electric Fuse, Time Delay Blow, 17.5A, 600VAC, 300VDC, 200000A (IR), Inline/holder
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页3 年前
Master Electronics
Electro Sonic
Sager Electronics
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
+31.25%
供应链
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2022-07-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 7 months ago)
相关零件
Fuse Class CC 20A 700V Holder Cartridge 22 X 58mm CE/CSA/UL
LittelfuseL70S020.T
Electric Fuse, Very Fast Blow, 20A, 700VAC, 650VDC, 200000A (IR), Inline/holder
Fuse Class CC Fast Acting 20A 600V Holder Cartridge 10.32 X 38.1mm Melamine Carton CSA/UL
EatonKTK-20
Fuse Midget Fast Acting 20A 600V Holder Cartridge 10.3 X 38.1mm Melamine Carton CSA/UL
LittelfuseKLKD020.T
Electric Fuse, Fast Blow, 20A, 600VAC, 600VDC, 200000A (IR), Inline/holder, 10x38mm
LittelfuseLVSP0020TX2
Electric Fuse, 20A, 600VDC, 200000A (IR), Inline/holder
描述
Fus 600V T/D Class J 17.5A Indicating/ Box Rohs Compliant: No |Littelfuse 0JTD17.5TXID
FUSE, TIME-DELAY, CLASS J, 600V AC/300V DC, 17.5A, IND., JTD_ID SERIES
FUSE CRTRDGE 17.5A 600VAC/500VDC
500V 600V Cartridge 17.5A 57.2mm
FUS 600V T/D CLASS J 17.5A INDICATING
Littelfuse 0JTD17.5TXID POWR-GARD Time Delay Fuse. Littelfuse POWR-GARD Time Delay Fuse, Current Limiting, Series: JTD, Indicating, 17.5 A, 600 VAC/300 VDC, 200/20 kA Interrupt, Class: J, Ferrule Terminal, Holder Mounting, Cartridge Body, Dual Element, Melamine, 13/16 in Dia x 2-1/4 in L Body. Additional Description: LTFS-JTD17.5ID 0JTD17.5TXID UL CLASS J TIME-DELAY FUSES WITH INDICATION 17-1/2 AMP SIZE. Catalog Description: The Littelfuse® POWR-PRO® JTD_ID Indicator Class J fuse provides visual blown fuse indication and maximum protection in a compact package. The compact Class J package was designed specifically for circuits where space is at a premium. The current limiting time delay JTD_ID offers a patented true dual-element design that is ideal for use in circuits with high inrush currents. Superior performance characteristics of JTD_ID Indicator fuses reduce nuisance fuse opening and the blown fuse indication reduces downtime and increases safety..