Littelfuse 0JTD150.XXID
Electric Fuse, Time Delay Blow, 150A, 600VAC, 500VDC, 200000A (IR), Inline/holder
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页3 年前
Master Electronics
Electro Sonic
Sager Electronics
Fuses Unlimited
库存历史记录
3 个月趋势:
+69.23%
供应链
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2022-07-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 7 months ago)
相关零件
LittelfuseL70S175.V
Electric Fuse, Very Fast Blow, 175A, 700VAC, 650VDC, 200000A (IR), Inline/holder
Eaton160FEE
160FEE - Bussmann Edison 160FEE 160A 690V AC TYPE T FUSE
Eaton160EET
series high speed British standard fuse, Double barrel, 160A, 690 VAC/500 VDC (IEC)
Eaton180MT
Electric Fuse, 180A, 690VAC, 350VDC, 200000A (IR), Inline/holder
Littelfuse0NLS175.X
Fuse, NLS Series, Fast-Acting, 600 V AC, Blade
LittelfuseIDSR175.X
Electric Fuse, Time Delay Blow, 175A, 600VAC, 600VDC, 200000A (IR), Inline/holder
描述
FUSE, TIME DELAY, CLASS J, 150A; Product Range:-; Fuse Current:150A; Voltage Rating VAC:600VAC; V DC:500VDC; Size Metric:41.3mm x
Industrial/Power Fuse, 500 V, 600 V, 150 A, Time Delay, 41.3Mm X 146.1Mm, 1-5/8" X 5-3/4" Rohs Compliant: No |Littelfuse 0JTD150.XXID
Littelfuse 0JTD150.XXID POWR-GARD Time Delay Fuse Brand: Littelfuse. Part Number: 0JTD150.XXID. Littelfuse POWR-GARD Time Delay Fuse, Current Limiting, Series: JTD, Indicating, 150 A, 600 VAC/500 VDC, 200/20 kA Interrupt, Class: J, Knife Blade Terminal, Bolt Mounting, Cartridge Body, Dual Element, Melamine, 1-1/2 in Dia x 5-3/4 in L Body. Additional Description: LTFS-JTD150ID 0JTD150.XXID FUS 600V T/D CLASS J 150A INDICATING 150 AMP SIZE. Catalog Description: JTD150ID is a Class J fuse with an ampere rating of 150 and knife-blade-style construction...