Lattice Semiconductor LFE2-12E-6F484C
FPGA LatticeECP2 Family 12000 Cells 90nm Technology 1.2V 484-Pin FBGA Tray
Obsolete
数据表和文档
SHENGYU ELECTRONICS
Mouser
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) Code3A991.D
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.01
Introduction Date2006-02-15
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 months ago)
相关零件
Lattice SemiconductorLFE2-12SE-5FN484C
IC FPGA 297 I/O 484FBGA / FPGA LatticeECP2 Family 12000 Cells 90nm Technology 1.2V 484-Pin FBGA Tray
Lattice SemiconductorLFXP10C-3F388C
FPGA LatticeXP Family 10000 Cells 320MHz 130nm Technology 1.8V/2.5V/3.3V 388-Pin FBGA Tray
Lattice SemiconductorLFXP10E-4FN388C
FPGA LatticeXP Family 10000 Cells 360MHz 130nm Technology 1.2V 388-Pin FBGA Tray
FPGA IGLOO2 12084 Cells 400MHz 65nm Technology 1.2V 484-Pin FBGA
FPGA Spartan-3A Family 700K Gates 13248 Cells 667MHz 90nm Technology 1.2V 400-Pin F-BGA
FPGA IGLOO2 6060 Cells 340MHz 65nm Technology 1.2V 484-Pin FBGA
描述
Field Programmable Gate Array, 1500 CLBS, 357MHz, 12000-Cell, PBGA484
Field Programmable Gate Arrays - FPGAs 12K LUTs 297 I/O DSP 1.2V -6 Spd
ECP2 LFE2-12 484-BBGA Tin/Lead (Sn63Pb37) field programmable gate array 2.6mm 1.2V 357MHz 0.331ns