Laird MGV12052R2M-10
Surface Mount Power Inductor, MGV Series, 2.2 H, 20%, Shielded, 0.0055 ohm, 20 A
数据表和文档
Sager Electronics
Datasheet11 页6 年前
Datasheet12 页7 年前
IHS
element14 APAC
Introduction Date2013-04-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
LTB Date2017-06-15
LTD Date2017-06-15
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
General Purpose Inductor, 2.2uH, 20%, 1 Element, Carbonyl Powder-Core, SMD, 5349
Inductor Power Shielded Wirewound 2.2uH 20% 100KHz Iron 22A 0.0042Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 2.2uH 20% 100KHz Iron 20A 0.0055Ohm DCR T/R
Wurth Elektronik7443340220
WE-HCC SERIES, SHIELDED WIRE-WOUND SMD INDUCTOR WITH FERRITE CORE, 2.2 UH
Inductor Power Chip Shielded Wirewound 2.2uH 20% 200KHz 20A 4.2mOhm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 2.2uH 20% 100KHz Metal 16A 0.0044Ohm DCR 5150 Automotive T/R
描述
FIXED IND 2.2UH 20A 5.5 MOHM SMD
Ind Power Shielded 2.2uH 20% 100KHz 20A T/R
General Purpose Inductor, 2.2uH, 20%, 1 Element, SMD, 5350
High Current Molded SMT Power Inductor
THERMAL & POWER, INDUCTIVE COMPONENTSPWRIND, SMT, SHLD, IRATED
INDUCTOR, SHLD, 2.2UH, 20A, 20%
Power Inductors - SMD 2.2uH +/-20%
PWRIND,SMT,SHLD,IRATED 13.5X12.6X4.7MM
INDUCTOR, 2.2UH, 20A, 20%, SHLD; Inductance: 2.2µH; RMS Current (Irms): 20A; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 32A; Product Range: MGV Series; Power Inductor Case: 13.5mm x 12.6mm x 5mm; DC Resistance