Laird MGV05022R2M-10
Surface Mount Power Inductor, Mgv Series, 2.2 H, 20%, Shielded, 0.0501 Ohm, 4.2 A
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页6 年前
Newark
Sager Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Laird MGV05022R2M-10 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 2.2uH 20% 100KHz Metal 4.3A 0.04Ohm DCR 2019 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 2.2uH 20% 100KHz Metal 4.4A 0.0616Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 2.2uH 20% 100KHz Metal 4.8A 0.0435Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 2.2uH 20% 100KHz Metal 4.3A 0.0495Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 2.2uH 20% 100KHz Metal 3.6A 0.047Ohm DCR 1515 T/R
描述
General Purpose Inductor, 2.2uH, 20%, 1 Element, SMD, 2220
High Current Molded SMT Power Inductor
FIXED IND 2.2UH 4.2A 50.1MOHM SM
100KHz 12.5A 4.2A 2.2¦ÌH 50.1m¦¸ ¡À20% , 5.5mm*5.1mm*2.3mm
THERMAL & POWER, INDUCTIVE COMPONENTSPWRIND, SMT, SHLD, IRATED
INDUCTOR, SHLD, 2.2UH, 4.2A, 20%
MGV Nonstandard 0.217Lx0.201W 5.50mmx5.10mm 2.2muH
Power Inductors - SMD 2.2uH +/-20%
PWRIND,SMT,SHLD,IRATED 5.5X5.1X2MM
INDUCTOR, 2.2UH, 4.2A, 20%, SHLD; Inductance: 2.2µH; RMS Current (Irms): 4.2A; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 12.5A; Product Range: -; Power Inductor Case: 5.5mm x 5.1mm x 2mm; DC Resistance Max: 0.