Laird CPI0806KR47R-10
Multilayer Ferrite Chip Power Inductor
Production
价格与库存
数据表和文档
Laird
Datasheet1 页7 年前
Farnell
Sager Electronics
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Laird CPI0806KR47R-10 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2012-02-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
TAIYO YUDENCKP2016R47M-T
Inductor Power Chip Multi-Layer 0.47uH 20% 1MHz Ferrite 1.6A 0.075Ohm DCR 0806 T/R
TAIYO YUDENCKP2012NR47M-T
Inductor Power Chip Multi-Layer 0.47uH 20% 1MHz Ferrite 1.2A 0.08Ohm DCR 0805 T/R
Ind Power Chip Shielded Multi-Layer 470nH 20% 1MHz Ferrite 1.8A 1008 T/R
Inductor Power Chip Shielded Multi-Layer 0.47uH 20% 1MHz Ferrite 1.1A 0.15Ohm DCR 0805 T/R
Inductor Power Shielded Multi-Layer 0.47uH 20% 1MHz Ferrite 1.1A 0.19Ohm DCR 0603 T/R
General Purpose Inductor, 0.47uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1008
描述
Ind Power Chip Multi-Layer 470nH 20% 1MHz 1.5A 0806 T/R
Surface Mount Power Inductor, Cpi Series, 470 Nh, 20%, Multilayer, 0.182 Ohm, 1.5 A Rohs Compliant: Yes |Laird CPI0806KR47R-10
INDUCTOR, 0.47UH, 1.5A, 20%, MULTILAYER; Inductance: 470nH; RMS Current (Irms): 1.5A; Inductor Construction: Multilayer; Saturation Current (Isat): -; Product Range: CPI Series; Power Inductor Case: 2mm x 1.6mm x 0.9mm; DC Res