Laird CPI0805IR82R-10
Ind Power Chip Multi-Layer 820nH 20% 1MHz 900mA 0805 T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
Laird
Datasheet1 页7 年前
Newark
Farnell
Sager Electronics
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Laird CPI0805IR82R-10 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2012-02-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
TAIYO YUDENBRC1608TR82M6
Inductor Power Chip Wirewound 0.82uH 20% 6MHz Ferrite 0.73A 0.2288Ohm DCR 0603 T/R
TAIYO YUDENBRC1608TR77M
Inductor Power Chip Wirewound 0.77uH 20% 7.96MHz Ferrite 0.66A 0.143Ohm DCR 0603 T/R
Inductor General Purpose Chip Wirewound 0.82uH 20% 25.2MHz 40Q-Factor Ferrite 0.475A 0.45Ohm DCR 1812 T/R
Inductor Power Shielded Multi-Layer 0.82uH 20% 2MHz Ferrite 1.2A 0.169Ohm DCR 0805 T/R
Inductor RF Molded Wirewound 0.82uH 20% 25.2MHz 40Q-Factor 0.475A 0.5Ohm DCR 1812 T/R
描述
General Purpose Inductor, 0.82uH, 20%, 1 Element, SMD, 0805
Multilayer Ferrite Chip Power Inductor
Surface Mount Power Inductor, Cpi Series, 820 Nh, 20%, Multilayer, 0.175 Ohm, 900 Ma Rohs Compliant: Yes |Laird CPI0805IR82R-10
INDUCTOR, 0.82UH, 0.9A, 20%, MULTILAYER; Inductance: 820nH; RMS Current (Irms): 900mA; Inductor Construction: Multilayer; Saturation Current (Isat): -; Product Range: CPI Series; Power Inductor Case: 2mm x 1.25mm x 0.9mm; DC Resistance Max: 0.175ohm; Inductance Tolerance: ± 20%; SVHC: No SVHC (15-Jan-2018)