KYOCERA AVX W3A41C472MAT2A
Cap Ceramic Array 0.0047uF 100V X7R 20% 0612 SMD 4 Capacitor 125°C Paper T/R/Embossed T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet6 页3 年前
Farnell
_legacy Avnet
Newark
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
相关零件
Cap Ceramic Array 0.0047uF 50V X7R 20% 0805 Pad SMD 4 Capacitor 125C T/R
KYOCERA AVXW3A45C472KAT2A
Cap Ceramic Array 0.0047uF 50V X7R 10% 0612 SMD 4 Capacitor 125°C Paper T/R/Embossed T/R
KYOCERA AVXW2A41C472KAT2A
Cap Ceramic Array 0.0047uF 100V X7R 10% 0508 SMD 4 Capacitor 125°C Paper T/R/Embossed T/R
Cap Ceramic Array 0.0047uF 50V X7R 20% 0504 SMD 2 Capacitor 125°C Punched Paper T/R
Cap Ceramic Array 0.0047uF 50V X7R 20% Pad SMD 2 Capacitor 125C T/R
Yageo GroupC114K472K1X5CA
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0047uF, Through Hole Mount
描述
Array/Network Capacitor, 100V, X7R, 0.0047uF, Surface Mount, CHIP8
0612 (1632Metric) ARRAY/NETWORK CAPACITOR IPC 100V 4700pF ±20% X7R
Ceramic Capacitor Array; Capacitor Type:Chip Array; Capacitance:4700pF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:100VDC; Capacitor Dielectric Type:Multilayer Ceramic; Package/Case:0612; Termination Type:SMD ;RoHS Compliant: Yes