KYOCERA AVX TAP226M016CCS
22UF Tht Solid MNO2 Tantalum Electrolytic Capacitor, 16 V DC +/-20%, Tap Series
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet5 页4 年前
Datasheet16 页14 年前
Datasheet7 页20 年前
Future Electronics
Farnell
_legacy Avnet
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
+35.35%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.40
Introduction Date1999-10-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
相关零件
KYOCERA AVXTAP226K016CCS
Cap Tant Solid 22uF 16V 10% (6 X 11.5mm) Radial 5mm 2 Ohm 125°C Bulk
Yageo GroupT350F226M016AT
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 22uF, Through Hole Mount
Yageo GroupT355F226M016AT
Cap Tant Solid 22uF 16V 20%( 6 X 11.2mm) Radial 3.18mm 125C Bulk
描述
Tantalum Capacitor, Resin Dipped, Tap Series, 22 F, 20%, 16 V, Radial Leaded, 5 Mm Rohs Compliant: Yes
Cap Tant Solid 22uF 16V 20% (6 X 11.5mm) Radial 5mm 2 Ohm 125°C Bulk
Tantalum Capacitors - Solid Leaded 16V 22uF 20%