KYOCERA AVX CB018D0103JBA
Film Capacitor, Polyphenylene Sulphide, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.01uF, Surface Mount, 1206
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页4 年前
element14 APAC
Newark
_legacy Avnet
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.60%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Introduction Date2006-03-31
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 7 months ago)
相关零件
Cornell DubilierFCP1206H103J-H2
Film Capacitor, Polyphenylene Sulfide, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.01uF, Surface Mount, 1206
PanasonicECH-U1H103JB5
1206 (3216Metric) FILM CAPACITOR ECH-U(B) 50V 10000pF ±5% 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Yageo GroupLDBCA2100JC5N0
PanasonicECHU1H103JX5
Cornell DubilierFCP1206H103G-H2
Film Capacitor, Polyphenylene Sulphide, 50V, 2% +Tol, 2% -Tol, 0.01uF, Surface Mount, 1206
PanasonicECH-U1H103GB5
Film Capacitor, Polyphenylene Sulfide, 50V, 2% +Tol, 2% -Tol, 0.01uF, Surface Mount, 1206
描述
Cap Film 0.01uF 50V PPS 5% (3.3 X 1.6 X 1.15mm) Stacked 125C Automotive T/R
1206 (3216Metric) FILM CAPACITOR CB 40V 10000pF ±5% 0.130Lx0.063W 3.30mmx1.60mm
CAPACITOR, 10 NF, 50V, 1206, PPS; Capacitor Application:General Purpose; Capacitor Dielectric Type:Polyphenylene Sulphide (PPS); Capacitance:0.01µF; Capacitance Tolerance:± 5%; Voltage Rating:50V; Capacitor Case Style:1206; Capacitor Mounting:SMD; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; MSL:MSL 3 - 168 hours; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Package / Case:1206; Termination Type:SMD