KYOCERA AVX 12105C224MAT2A
1210 220 nF 50 V ±20 % Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页3 年前
Upverter
Newark
element14
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date1998-02-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
相关零件
KYOCERA AVX12103C224MAT2A
1210 220 nF 25 V ±20 % Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
KYOCERA AVX1210YC224MAT2A
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7R, 15% TC, 0.22uF, Surface Mount, 1210
Yageo GroupC1210C224K5RACTU
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.22uF, Surface Mount, 1210
Cap Ceramic 0.22uF 50V X7R 10% Pad SMD 1210 125C T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupC1210C224J5RACTM
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 0.22uF X7R 1210 5%
50V 220nF X7R ±10% 1210 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
描述
Cap Ceramic 0.22uF 50V X7R 20% SMD 1210 125°C Paper T/R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7R, 15% TC, 0.22uF, Surface Mount, 1210
1210 (3225Metric) CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 50V 0.22muF ±20% X7R