KYOCERA AVX 0805ZC823KAT2A
Cap Ceramic 0.082uF 10V X7R 10% SMD 0805 125°C Paper T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页22 年前
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date1996-08-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
KYOCERA AVX08055C823KAT2A
0805 82 nF 50 V ±10 % Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
25V 82nF X7R ±10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
50V 82nF X7R ±10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
16V 82nF X7R ±10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL21B823KBCNNNC
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, +-15% TC, 82nF, Surface Mount, 0805 inch
Yageo GroupC0805C823K1RACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 100V 0.082uF X7R 0805 10%
描述
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 10V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.082uF, Surface Mount, 0805
CERAMIC CAPACITOR 0805 (2012Metric) Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.01mmx1.25mm X7R ±10% 0.082muF
Ceramic Multilayer Capacitor; Capacitor Type:General Purpose; Capacitance:0.082µF; Capacitance Tolerance:± 10%; Voltage Rating:10VDC; Capacitor Dielectric Type:Multilayer Ceramic; Package/Case:0805; Termination Type:SMD ;RoHS Compliant: Yes