KYOCERA AVX 08055C391KAT2A
0805 390 pF 50 V ±10 % Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
数据表和文档
Newark
Datasheet4 页22 年前
Datasheet4 页13 年前
Datasheet4 页13 年前
Datasheet4 页9 年前
Datasheet4 页12 年前
TME
Future Electronics
Sierra IC
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.71%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date1996-08-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Samsung Electro-MechanicsCL21B391KBANNNC
Multilayer Ceramic Capacitor, 390 pF, 50 V, ± 10%, X7R, 0805 [2012 Metric]
50V 390pF X7R ±10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Cap Ceramic 390pF 50V X7R 10% SMD 0805 125°C Paper T/R
Yageo GroupC0805C391K5RACTU
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.00039uF, Surface Mount, 0805
KYOCERA AVX08051C391KAT2A
0805 390 pF 100 V ±10 % Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
KYOCERA AVX08052C391KAT2A
Cap Ceramic 390pF 200V X7R 10% SMD 0805 125°C Paper T/R
描述
0805 (2012Metric) CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 50V 390pF ±10% X7R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 0.15 TC, 0.00039uF, Surface Mount, 805
Capacitance:390Pf; Voltage(Dc):50V; Capacitor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Capacitance Tolerance:± 10%; Dielectric Characteristic:X7R; Product Range:-; Product Length:2.01Mm; Product Width:1.25Mm; Qualification:- Rohs Compliant: Yes |Kyocera Avx 08055C391KAT2A.