KYOCERA AVX 08055C222KAT2A
50V 2.2nF X7R ±10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页3 年前
HQonline
Upverter
Farnell
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.73%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date1996-08-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
相关零件
Yageo GroupC0805C222K5RACTU
SMD Comm X7R 0805 (2012Metric) Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm X7R ±10% 2200pF
KYOCERA AVX08051C222KAT2A
100V 2.2nF X7R ±10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Cap Ceramic 0.0022uF 50V X7R 10% Pad SMD 0805 125C T/R Automotive AEC-Q200
Samsung Electro-MechanicsCL21B222KBCNNNC
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0022uF, Surface Mount, 0805
KYOCERA AVX08051C222K4T2A
0805 2200 pF 100 V ±10 % Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
描述
Capacitor Ceramic 0.0022uF 50V X7R 10% SMD 0805 125C Paper T/R
Ceramic Capacitors; 08055C222KAT2A; AVX; 2.2 nF; 0805; 50 V; 940 µm
Chip Capacitance (Mlcc) 0805 2.2nF ±10% 50V X7R
Ceramic Capacitor 2200Pf, 50V, X7R, 10%, 0805, Full Reel; Capacitance:2200Pf; Voltage(Dc):50V; Capacitor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Capacitance Tolerance:± 10%; Dielectric Characteristic:X7R; Product Range:-; Qualification:- Rohs Compliant: Yes |Kyocera Avx 08055C222KAT2A.