KYOCERA AVX 08055C104K4T2A
50V 100nF X7R ±10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页3 年前
Upverter
TME
Future Electronics
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
-7.63%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2004-10-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
相关零件
Yageo GroupC0805C104K5RACTU
KYOCERA AVX08053C104KAT2A
0805 100 nF 25V ±10 % Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
SMD Comm X7R 0805 (2012Metric) Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm X7R ±10% 0.1muF
Samsung Electro-MechanicsCL21B104KBCNNNC
KYOCERA AVX08053C104KAT4A
Ceramic Capacitor, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.1uF, Surface Mount, 0805
描述
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.1uF, Surface Mount, 0805
Cap Ceramic 0.1uF 50V X7R 10% Pad SMD 0805 125C Automotive T/R
Cap Ceramic 0.1uF 50V X7R 10% SMD 0805 125°C Embossed T/R
0805 (2012Metric) CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 50V 0.1muF ±10% X7R
Ceramic Capacitors; 08055C104K4T2A; AVX; 0805; 100 nF; 50 V; X7R
CAP, 0.1µF, 50V, 10%, X7R, 0805