KYOCERA AVX 08055C102K4T2A
50V 1nF X7R ±10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页3 年前
Upverter
TME
Future Electronics
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
+19.17%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2004-10-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Yageo GroupC0805C102K5RACTU
Cap Ceramic 0.001uF 50V X7R 10% SMD 0805 125C Plastic T/R
KYOCERA AVX08051C102KAT2A
100V 1nF X7R ±10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.001uF, Surface Mount, 0805
KYOCERA AVX0805YC102KAT2A
0805 1 nF 16 V ±10 % Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 1000pF X7R 0805 10%
Samsung Electro-MechanicsCL21B102KBCNNNC
描述
0805 1 nF 50 V ±10 % Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
Cap Ceramic 0.001uF 50V X7R 10% Pad SMD 0805 125C Automotive T/R
Cap Ceramic 0.001uF 50V X7R 10% SMD 0805 125°C Paper T/R
AUTOMOTIVE MULTILAYER CERAMIC CAPACITOR Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.001uF, Surface Mount, 0805
Automotive Ceramic Chip Capacitors 0805 1000pF 50volts X7R 10%
0805 (2012Metric) CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 50V 1000pF ±10% X7R
Chip Capacitance (Mlcc) 0805 1nF ±10% 50V X7R