KYOCERA AVX 08055A820JAT2A
50V 82pF C0G ±5% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页3 年前
Upverter
Newark
element14 APAC
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-5.18%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date1996-08-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Yageo GroupC0805C820J5GACTU
0805 C 82PF CERAMIC MULTILAYER CAPACITOR, 50 VDC, +125DEGC, C0G DIELEC, +/-5%
50V 82pF NP0 ±5% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL21C820JBANNNL
Cap Ceramic 82pF 50V C0G 5% SMD 0805 125°C Paper T/R
Samsung Electro-MechanicsCL21C820JBANNNC
Multilayer Ceramic Capacitor, 82 pF, 50 V, ± 5%, C0G (NP0), 0805 [2012 Metric]
100V 82pF NP0 ±5% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL21C820JB61PNC
CAP CER 82PF 50V C0G/NP0 0805 / 82 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
描述
0805 82 pF 50 V ±5% Tolerance C0G/NP0 Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
Cap Ceramic 82pF 50V C0G 5% Pad SMD 0805 125C T/R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 8.2e-05uF, Surface Mount, 0805
0805 (2012Metric) ceramic capacitor 50V 82pF ±5% C0G NP0
Chip Capacitance (Mlcc) 0805 82pF ±5% 50V C0G, NP0
CAP, 82PF, 50V, 5%, C0G/NP0, 0805, REEL