KYOCERA AVX 08052C222J4T2A
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 200V 2200pF X7R 0805 Tol 5% AEC-Q200
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页3 年前
Upverter
Newark
TME
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2004-10-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 200V, 5% +Tol, 5% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0022uF, Surface Mount, 0805
0805 2200 pF 200 V ±5 % Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
Cap Ceramic 0.0022uF 200V X7R 5% Pad SMD 0805 125C Automotive T/R
CAPACITOR, MLCC, 2200PF, 200V, 0805; Capacitance:2200pF; Voltage(DC):200V; Voltage(AC):-; Capacitor Case / Package:0805 [2012 Metric]; Capacitance Tolerance:± 5%; Dielectric Characteristic:X7R; Product Range:-; Product Length:2.01mm RoHS Compliant: Yes