KYOCERA AVX 0603ZD225MAT2A
0603 2.2 uF 10 V ±20 % Tolerance X5R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
数据表和文档
Upverter
Future Electronics
Newark
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+76.07%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号
下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2006-08-31
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
10V 2.2uF X5R ±20% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
TAIYO YUDENLMK107BJ225MA-T
Multilayer Ceramic Capacitor, 2.2 uF, 10 V, ± 20%, X5R, 0603 [1608 Metric]
TAIYO YUDENJMK107BJ225MA-T
Multilayer Ceramic Capacitor, 2.2 uF, 6.3 V, ± 20%, X5R, 0603 [1608 Metric]
描述
0603 (1608Metric) CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 10V 2.2muF ±20% X5R
Cap Ceramic 2.2uF 10V X5R 20% SMD 0603 85°C Paper T/R