KYOCERA AVX 0603YD474MAT2A
0603 470 nF 16 V ±20 % Tolerance X5R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页3 年前
Upverter
Newark
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2001-11-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
相关零件
Yageo GroupC0603C474M4PACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 16V 0.47uF X5R 0603 20%
KYOCERA AVX06036D474MAT2A
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 6.3V .47uF X5R 0603 20% Tol
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=0.47μF, LxWxT:1.6x0.8x0.8mm
Cap Ceramic 0.47uF 50V X5R 20% Pad SMD 0603 85C T/R
TAIYO YUDENTMK107BJ474MA-T
Multilayer Ceramic Capacitors (High dielectric type), 25V, 0.47 uF, ± 20 %, 0603, X5R/B, RoHS
描述
0603 (1608Metric) CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 16V 0.47muF ±20% X5R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, X5R, 15% TC, 0.47uF, Surface Mount, 0603
Cap Ceramic 0.47uF 16V X5R 20% SMD 0603 85°C Paper T/R