KYOCERA AVX 0603YC471MAT2A
Cap Ceramic 470pF 16V X7R 20% SMD 0603 125°C Paper T/R
数据表和文档
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date1996-08-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
相关零件
Cap Ceramic 470pF 100V X7R 20% SMD 0603 125°C Paper T/R
50V 470pF X7R ±20% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Yageo GroupC0603C471M5RACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 470pF X7R 0603 20%
KYOCERA AVX06035C471MAT2A
Cap Ceramic 470pF 50V X7R 20% SMD 0603 125°C Paper T/R
KYOCERA AVX06033C471MAT2A
Cap Ceramic 470pF 25V X7R 20% SMD 0603 125°C Paper T/R
16V 470pF X7R ±10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
描述
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7R, 15% TC, 0.00047uF, Surface Mount, 0603