KYOCERA AVX 06035C102MAT4A
Cap Ceramic 0.001uF 50V X7R 20% SMD 0603 125°C Paper T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页3 年前
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
+21.74%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date1998-02-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
相关零件
Yageo GroupC0603C102M5RACTU
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7R, 15% TC, 0.001uF, Surface Mount, 0603
50V 1nF X7R 卤20% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL10B102MB8NNNC
Multilayer Ceramic Capacitor, 1000 pF, 50 V, ± 20%, X7R, 0603 [1608 Metric]
KYOCERA AVX06031C102MAT2A
Cap MLCC SMD 0603 100V X7R 1000pF ±20% Commercial Ti/Sn Plated 7T/R"
Ceramic Capacitor, Ceramic, 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7R, 15% TC, 0.001uF, Surface Mount, 0603
描述
0603 (1608Metric) ceramic capacitor 50V 1000pF ±20% X7R
Cap 0.001Uf 50Vdc X7R 20% Smd 0603 Rohs Compliant: Yes
Ceramic Capacitor Multilayer Ceramic 50V