KYOCERA AVX 06031C222MAT2A
Cap MLCC SMD 0603 100V X7R 2200pF ±20% Commercial Ti/Sn Plated 7T/R"
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页3 年前
Upverter
Newark
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date1996-08-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
相关零件
Mlcc,0603,x7R,100V,2.2Nf,0.8Mm/Tape And Reel Rohs Compliant: Yes |Tdk CGA3E2X7R2A222M080AA
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0022uF, Surface Mount, 0603
0603 (1608Metric) CERAMIC CAPACITOR GRM 100V 2200pF ±20% X7R
KYOCERA AVX06035C222MAT2A
Cap Ceramic 0.0022uF 50V X7R 20% SMD 0603 125°C Paper T/R
Yageo GroupC0603C222M5RACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 2200pF X7R 0603 20%
Yageo GroupC0603C222M3RACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 25V 2200pF X7R 0603 20%
描述
0603 (1608Metric) CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 100V 2200pF ±20% X7R
Ceramic Multilayer Capacitor; Capacitor Type:General Purpose; Capacitance:2200pF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:100VDC; Capacitor Dielectric Type:Multilayer Ceramic; Package/Case:0603; Termination Type:SMD ;RoHS Compliant: Yes