KYOCERA AVX 0402YC104MAT2A
0402 100 nF 16 V ±20 % Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页3 年前
Upverter
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-48.33%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
相关零件
Yageo GroupC0402C104M4RACTU
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7R, 15% TC, 0.1uF, Surface Mount, 0402
CAPACITOR CERAMIC, 0.1UF, 16V, X7R, 20%, 0402; Product Range:TDK - C Series; Cap
16V 100nF X7R 卤20% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
TAIYO YUDENEMK105B7104MV-F
Cap, Mlcc, 0402, 16V, X7R, 0.1Uf, 20%, T&r Rohs Compliant: Yes |Taiyo Yuden EMK105B7104MV-F
Yageo GroupC0402C104M8RACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 10V 0.1uF X7R 0402 20%
CAP CER 0.1UF 50V X7R 0402 / 0.1 µF ±20% 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
描述
Cap Ceramic 0.1uF 16V X7R 20% SMD 0402 125°C Paper T/R
0402 (1005Metric) CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 16V 0.1muF ±20% X7R