KOA Speer WK73S2ATTD5R1J
WK73S Wide 0805 (2012Metric) 0508 Chip Resistor ±5% ±100ppm/C 5.1Ohm 1W
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页3 年前
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
-3.39%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2018-08-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 5.1ohm, 2.258V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0508
Res, 5R1, 5%, 1W, 0508 Rohs Compliant: Yes |Koa WK73S2ATTD5R1J
5.1¦¸ ¡À5% 1W ¡À100ppm/¡æ 0508 1.25mm*2mm*650¦Ìm