KOA Speer UR732BTTD47L0F
Res Thick Film 1206 0.047 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页3 年前
Newark
Farnell
KOA Speer SCT
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.42%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2009-02-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
相关零件
PanasonicERJ-L08KF47MV
Res Thick Film 1206 0.047 Ohm 1% 0.33W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Current Sense Resistors - SMD 47 mOhms 100ppm 1206 1% AEC-Q200
PanasonicERJ8CWFR050V
Res Thick Film 1206 0.05 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ8CWFR043V
Res Thick Film 1206 0.043 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
47 mOhms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Current Sense Thick Film
TE Connectivity / AMP1-2176055-7
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 0.047ohm, 1% +/-Tol, 400ppm/Cel, Surface Mount, 1206
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 0.047ohm, 0.153V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR UR73 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.5W 1/2W 47mOhm ±100ppm/C
SMD Molded Current Sense Resistors 1/4watts 47mohms 1%